U-17: Polska remisuje z Armenią

1 lis 2016, 11:46

Pierwszy mecz reprezentacji Polski U-17 w eliminacjach do mistrzostw Europy zakończył się remisem 1:1 z Armenią.

Rywal Polski ostatni mecz zagrał ponad rok temu, a mecz z San Marino zakończył się remisem 1:1. Polska natomiast w tym roku zaliczyli trzy spotkania, które zakończyły się kolejno: zwycięstwem, remisem i porażką.

Mecz rozpoczął się groźnym uderzeniem Benedyczaka, lecz świetną interwencją popisał się Hovhannisyan. Polska mocno napierała i zaprocentowało to bramką Michała Skórasia, który wykorzystał podanie Bargiela i nie dał szans bramkarzowi Armenii. Osiem minut później wyrównali jednak Ormianie, a bramkę strzelił Yeghiazaryan po wrzutce z rzutu rożnego.

Po przerwie na boisku panowało dużo niedokładności zarówno po jednej, jak i drugiej stronie, gdyż dopiero w 71. minucie Polska stworzyła groźną okazję, po której uderzenie Benedyczaka trafiło w słupek. Do końca meczu nie działo się nic ciekawego i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polska – Armenia 1:1