U-18: Młodzi Polacy pokonali Francję

12 lis 2016, 23:56

Po pierwszym spotkaniu towarzyskim rozegranym w Anglii nic nie zapowiadało, że polscy piłkarze z rocznika 1999 będą wracali do kraju w dobrych humorach. W czwartek biało-czerwoni ulegli bowiem gospodarzom 0:2, a dwa dni później czekało ich starcie z talentami rodem z kraju wicemistrzów Europy.

Młodzi Polacy pokazali dziś jednak ogromny potencjał, nie dając się zdominować Francuzom, a co najważniejsze strzelając im dwie bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Oba trafienia padły po przerwie. Prowadzenie podopiecznym Rafała Janasa dał w 51. minucie Marco Drawz – jeden z namacalnych efektów wciąż rozwijającego się skautingu PZPN. Utalentowany 17-latek jest wychowankiem niemieckiego HSV, dla którego w tym sezonie strzelił dwie bramki w A-Junioren Bundeslidze.

Drugi gol padł w 64. minucie. Młodego bramkarza juniorów Girondins Bordeaux, Gaëtana Poussina pokonał Sebastian Szymański, który w tym sezonie ma za sobą już dwa mecze w pierwszym zespole Legii Warszawa, czym ustalił wynik na 2:0 dla Polski.