U-18: Porażka polskiej młodzieżówki

10 lis 2016, 22:47

Reprezentacja Polski do lat 18 z rocznika 1999 przegrała w Stevenage spotkanie towarzyskie z rówieśnikami z Anglii. Wyspiarze pokonali podopiecznych Władysława Żmudy 2:0.

Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania w 9 minut. Obie bramki zdobył młodziutki napastnik Sheffield Wednesday, George Hirst, który zaliczył już debiut w seniorskiej drużynie “The Owls”. 17-latek pierwszą bramkę zdobył w 39. minucie, z kolei wynik z rzutu karnego ustalił w 48. pokonując bezradnego Kamila Grabarę.

Anglia – Polska 2:0 (1:0)
Hirst 39, 48 (k)

Anglia: Ellery Balcombe – Japhet Tanganga, Tolaji Bola, Marcus McGuane, Morgan Feeney, Jonathan Dinzeyi, Jonathan Leko (63, Niall Ennis), Dennis Adeniran, George Hirst, Andre Dozzell, Elliot Embleton

Polska: Kamil Grabara – Paweł Olszewski (84, Riccardo Grym), Adam Chrzanowski, Oskar Repka, Tymoteusz Puchacz – David Kopacz, Daniel Mikołajewski (46, Maximilian Funk), Jakub Moder (46, Marco Drawz), Bartosz Slisz (81, Damian Pawłowski), Sebastian Szymański (63, Bartosz Wiktoruk) – Dawid Kurminowski (63, Michał Feliks)