EL. ME U-19: Niemki szybko sprowadziły Polki na ziemię i zainkasowały komplet punktów

7 kwi 2016, 16:52

W drugim meczu Eliminacji do kobiecych Mistrzostw Europy do lat 19 reprezentacja Polski nie dała rady Niemkom. Nasz zachodni sąsiad zwyciężył 3:1 i jest liderem grupy z kompletem punktów.

Mimo, że reprezentacja Niemiec na papierze jest dużo silniejsza od naszych dziewcząt, to nie można było tego w pełni powiedzieć patrząc na plac gry. Polki dzielnie walczyły i dobrze się broniły. Przeciwniczki próbowały coś wskórać, ale były bardzo nieskuteczne. Dużo gry w środku pola, bardzo ostra walka, ale ona nie pomogła zawodniczkom w przebiciu się pod pole karne i zdobyciu bramki. Ostatecznie 45 minut nie wystarczyło, żebyśmy ujrzeli pierwszego gola w tym spotkaniu.

Niedługo po gwizdku, który rozpoczął drugą część meczu, niespodziewanie biało-czerwone objęły prowadzenie po strzale Karoliny Wierzbickiej. Przez następne 25 minut wszystko układało się po myśli naszych rodaczek, ale szyki Polkom popsuła bramka dla rywalek w 73. minucie, którą zdobyła Nina Ehegotz. Potem było już tylko gorzej, 5 minut później Niemki były już na prowadzeniu, co mogą zawdzięczać 18-letniej Francizce Gieseke, a w doliczonym czasie “kropkę nad i” postawiła ponownie Nina Ehegotz. Niestety nie udało się już doprowadzić do wyrównania i zdobyć jakiegokolwiek punktu w drugim meczu Eliminacji do Mistrzostw Europy.

Sytuacja Polek w grupie nie jest komfortowa, ale nie jest także beznadziejna. Z jednym punktem, który udało się zdobyć w meczu przeciwko reprezentacji Azerbejdżanu, Polki zajmują trzecie miejsce w grupie. Prawie pewne awansu są już Niemki, które zgromadziły komplet punktów w obu spotkaniach.

Jeżeli Irlandki urwą punkty Azerkom, to reprezentantkom Polski do walki o awans wystarczy zwycięstwo nad reprezentacją Irlandii. Oczywiście w takim wypadku Niemki muszą chociażby zremisować z Azerbejdżanem, ale innego scenariusza chyba nikt nie bierze pod uwagę. Przypomnijmy, że do tej prestiżowej imprezy awansuje najlepszy zespół z grupy oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Kolejny mecz Polski rozegrają 10 kwietnia o godzinie 15:00 z reprezentacją Irlandii.

Polska U-19 (k) – Niemcy U-19 (k) 1:3 (0:0)
51′ Wierzbicka – 73′, 90’+4 Ehegotz, 78′ Francizce