U-19: Polacy lepsi od Irlandii Północnej

11 paź 2016, 17:30

Reprezentacja Polski U-19 pokonała w Toruniu młodzieżowców z Irlandii Północnej 1:0 (0:0). To drugie zwycięstwo Biało-Czerwonych w pierwszej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy do lat 19.

Pierwszą połowę zdominowała walka w środku pola. Konrad Handzlik w 32. minucie dostał świetne podanie z prawej strony, ale nieczysto trafił w piłkę. Jeszcze przed przerwą Kamil Wojtkowski ograł obrońcę, ale pojedynku z bramkarzem rywali nie udało się już wygrać. Strzał 18-latka został wybity przez Hazarda na rzut rożny. Po kolejnym niemrawym kwadransie, w 60. minucie Florian Schikowski uderzył z woleja z 16. metra efektownie pakując piłkę do siatki. Polacy ostatnie pół godziny zagrali mądrze, nie dając dojść do głosu gościom i dowieźli korzystny wynik do końca.

Polska U-19 – Irlandia Północna U-19 1:0 (0:0)
60′ Schikowski

Polska U-19: Gostomski – Spychała, Żyro, Chrzanowski, Hołownia – Schikowski (74′ Felsch) – Jóźwiak, Wojtkowski, Dziczek, Handzilik (65′ Tomczyk) – Listkowski (85′ Milewski)

Irlandia Północna U-19: Hazard – King (65′ White), Crowe, Smyth – Templeton (72′ Sterling), McClean, McKee, Gallagher (28′ Rooney), Kerr – Lavery, Glackin