U-19: Prowadzenie do przerwy nie wystarczyło. Młodzi reprezentanci przegrywają ze Szkocją

6 wrz 2018, 21:27

Reprezentacja Polski do lat 19, mimo prowadzenie po pierwszej połowie, uległa swoim rówieśnikom ze Szkocji 1:3. Podopieczni Dariusza Gęsiora stracili wszystkie bramki w ciągu jedenastu minut.

W pierwszej połowie towarzyskiego pojedynku rozgrywanego w Opolu lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. To oni znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod naszą bramką. Na nasze szczęście jednak żaden z ich ataków nie zagroził poważnie Polakom. Mimo przewagi Wyspiarzy to podopieczni Dariusza Gęsiora schodzili do szatni w lepszych humorach, bowiem w 44. minucie wychowanek Lecha Poznań Michał Skóraś dał prowadzenie naszej reprezentacji.

Niestety w drugiej części gry młodzi Biało-Czerwoni nie mieli już tyle szczęścia i przyjezdni udokumentowali bramkami swoją dominację. Podopieczni Billego Starka strzelając kolejno w 61, 64 i 72. minucie tryumfowali w całym spotkaniu 3:1.

Było to pierwszy pojedynek towarzyskiego dwumeczu. Drugi odbędzie się w najbliższą niedzielę w Brzegu.

Polska 1-3 Szkocja

Polska: (skład wyjściowy) 22. Jakub Stolarczyk – 3. Marcin Grabowski, 5. Michał Ozga, 7. Tymoteusz Klupś, 9. Hubert Sobol, 14. Jakub Sinior, 15. Błażej Starzycki, 17. Maciej Buławski, 18. Mateusz Bogusz, 21. Jakub Kiwior, 23. Michał Skóraś.

Szkocja: (skład wyjściowy) 1. Ryan Mullen – 2. Jordan Houston, 3. Daniel Church, 4. Stephen Welsh, 5. Robbie Deas, 6. Elliot Watt, 7. Glenn Middleton, 8. Kerr McInroy, 9. Jack Aitchison, 10. Stephen Kelly, 11. Zak Rudden.