U-20: Blamaż Polaków z Holendrami

Aktualizacja: 16 paź 2018, 23:51
16 paź 2018, 21:47

Reprezentacja Polski U20 przegrała w meczu towarzyskim z Holandią aż 1:4. Młodzi podopieczni Jacka Magiery wszystkie bramki stracili w pierwszej połowie.

Po zwycięstwie z Czechami kibice młodzieżowej reprezentacji liczyli na dobry wynik z Holendrami. Jednak ich nadzieje zostały szybko rozwiane. Po bramkach Vente i hat-tricku Daniego de Wita Pomarańczowi prowadzili 4:0. Honororową bramkę dla polaków w 71. minucie strzelił Adrian Benedyczak.

Po porażce Polacy zajmują siódme miejsce w Pucharze Ośmiu Narodów.

Holandia – Polska 4:1
Bramki: Dylan Vente 13., Dani de Wit 25., 34., 43. – Adrian Benedyczak 71

Holandia (skład wyjściowy) Jan Hoekstra – Deyovasio Zeefuik, Owen Wijndal, Jordy Wehrmann, Dani de Wit, Noa Lang, Tahith Chong, Shaquille Pinas, Nathangelo Markelo, Tom van de Looi, Dylan Vente.

Polska: (skład wyjściowy) Marcin Bułka – Jakub Bednarczyk, Sebastian Walukiewicz, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz – Sebastian Strózik, Radosław Kanach, Tomasz Makowski, David Kopacz, Konrad Gutowski – Adrian Benedyczak