U-20: Remis Polski z Włochami w Turnieju Czterech Narodów!

7 paź 2015, 18:04

Reprezentacja Polski do lat 20 prowadzona przez Miłosza Stępińskiego zremisowała na wyjeździe z Włochami 2:2 w ramach Turnieju Czterech Narodów. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Tomasz Zając i Bartłomiej Smuczyński. Polacy z siedmioma punktami prowadzą w tabeli tych rozgrywek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie po bramce przebywającego na wypożyczeniu z Chievo Werona do Pro Vercelli Massimiliano Gatto. Jeszcze w pierwszej połowie nasi zawodnicy zdołali wyrównać stan rywalizacji. Na 1:1 trafił reprezentujący na co dzień barwy Korony Kielce Tomasz Zając.

Włosi w drugiej połowie ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem w 67. minucie za sprawą pomocnika Livorno Calcio Matti Aramu, który wykorzystał rzut karny. Naszej drużynie w końcówce udało się doprowadzić do remisu za sprawą pomocnika Termaliki Bartłomieja Smuczyńskiego, dzięki czemu Polska kadra do lat 20 ma nadal kilka punktów przewagi nad rywalami.

Bramki: Massimiliano Gatto 18, Mattia Aramu 67 (k) – Tomasz Zając 35, Bartłomiej Smuczyński 84

Włochy: 1. Wladimiro Falcone – 2. Federico Mattiello, 5. Luca Iotti, 6. Andrea Gasbarro, 3. Marco Pinato (66, 14. Luca Zanon) – 8. Stefano Sensi (46, 20. Michele Rocca), 4. Leonardo Capezzi, 10. Luca Mazzitelli (55, 17. Andrea Palazzi) – 7. Daniele Verde, 9. Andrea Petagna (55, 21. Alessandro Piu), 11. Massimiliano Gatto (66, 19. Mattia Aramu).

Polska: 12. Jakub Wrąbel – 18. Paweł Stolarski (46, 23. David Niepsuj), 3. Gracjan Horoszkiewicz, 4. Przemysław Szarek (46, 2. Paweł Bochniewicz), 17. Kamil Dankowski (46, 21. Patryk Stępiński) – 19. Aleksander Jagiełło (46, 8. Bartłomiej Smuczyński), 6. Lukas Klemenz (78, 16. Dawid Szymonowicz), 13. Jarosław Kubicki, 10. Marcin Cebula (61, 15. Dawid Kort), 20. Tomasz Zając (46, 11. Karol Angielski) – 9. Jakub Arak.

żółte kartki: Rocca, Gasbarro, Iotti – Zając, Kubicki.

sędzia: Lukas Fahndrich (Szwajcaria).