U-21: Adam Majewski już po debiucie. Polacy remisują ze Słowacją

12 paź 2023, 20:23

Reprezentacja Polski do lat 21 rozegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera, Adama Majewskiego. Biało-czerwoni zremisowali 2:2 w towarzyskim starciu ze Słowacją i choć byli stroną przeważającą, nie zdołali strzelić gola na wagę zwycięstwa.

Polacy remisują ze Słowacją

Pierwszym wyzwaniem Adama Majewskiego, nowego selekcjonera reprezentacji do lat 21 był mecz towarzyski, który był swego rodzaju przygotowaniem do kolejnych spotkań w eliminacjach mistrzostw Europy. Słowacy dość niespodziewanie postawili biało-czerwonym trudne warunki.

Już w piątej minucie wynik otworzył Timotej Jambor, który zaskoczył Kacpra Tobiasza i wyprowadził Słowaków na prowadzenie. Na odpowiedź reprezentantów Polski nie trzeba było długo czekać – zaledwie 180 sekund później gola na 1:1 strzelił Aleksander Buksa.

Słowacy nie mieli delikatną przewagę, co ponownie potwierdzili w 15. minucie, kiedy to drugą bramkę dołożył Nino Marcelli. Biało-czerwonym ponownie udało się odrobić wynik, ale tym razem trzeba było na to poczekać do 60. minuty, kiedy to wynik na 2:2 ustalił Kajetan Szmyt.

Słowacja U21 2:2 Polska U21
1:0 Timotej Jambor 5′
1:1 Aleksander Buksa 8′
2:1 Nino Marcelli 15′
2:2 Kajetan Szmyt 60′

Przed reprezentacją Polski do lat 21 jeszcze jeden październikowy mecz. W następny wtorek biało-czerwoni zagrają w trzeciej kolejce eliminacji mistrzostw Europy z Estonią. Po dwóch pierwszych spotkaniach zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy D z dorobkiem sześciu punktów (3:0 z Kosowem, 1:0 z Estonią).

Najlepszy scenariusz na bezpośredni awans do EURO 2024. Oczy zwrócone na Albanię