U21. Polacy prowadzili z Niemcami, ale potem dostali lekcję futbolu

Aktualizacja: 22 lis 2023, 14:45
21 lis 2023, 19:55

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 1:3 z rówieśnikami z Niemiec w piątym meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni po dobrej pierwszej połowie prowadzili, ale po zmianie stron rywale byli znacznie skuteczniejsi i zasłużenie wygrali.

Dobry początek, słaba końcówka meczu Polaków

Przed pierwszym gwizdkiem Polska i Niemcy były jedynymi reprezentacjami w grupie D, które wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania. Biało-czerwoni triumfowali w czterech pierwszych meczach, natomiast nasi zachodni sąsiedzi trzykrotnie sięgali po trzy punkty (jeden mecz rozegrany mniej).

W pierwszej połowie kadra Adama Majewskiego sprawiała lepsze wrażenie, a dowodem na to była sytuacja z 24. minuty. Michał Rakoczy dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a tam najlepiej odnalazł się Ariel Mosór. Zawodnik Piasta Gliwice niezbyt mocnym, ale celnym strzałem wyprowadził polską kadrę na prowadzenie.

W drugiej części gra była nieco bardziej wyrównana, a Niemcy zdołali doprowadzić do wyrównania w 57. minucie. Po strzale z rzutu wolnego piłka pechowo odbiła się od stojącego w murze Łukasza Bejgera. Po chwili spadła pod nogi Erika Martela, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

W końcowych fragmentach spotkania Niemcy dopięli swego. W 80. minucie niepilnowany Nick Woltemade pokonał z bliska Kacpra Tobiasza, a 180 sekund później bardzo ładnym, mierzonym strzałem wynik na 3:1 ustalił Merlin Rohl.

Niemcy U21 vs Polska U21 3:1
0:1 Ariel Mosór 24′
1:1 Eric Martel 57′
2:1 Nick Woltemade 80′
3:1 Merlin Rohl 83′

Porażka 1:3 oznacza, że młodzieżowa reprezentacja Polski straciła pozycję lidera tabeli w grupie D. Biało-czerwoni mają 12 punktów, tyle samo co prowadzący Niemcy, ale jeden mecz rozegrany więcej. Kolejne starcie kadry Adama Majewskiego odbędzie się w marcu, a jej rywalem będzie Izrael.