UEFA podjęła ostateczną decyzję w sprawie pierwszego meczu Legii z Aston Villą

4 gru 2023, 15:31

Europejska federacja piłkarska wydała oficjalny komunikat dotyczący organizacji meczu Legia Warszawa – Aston Villa, który odbył się 21 września na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. UEFA uznała, że polski klub zasłużył na karę, bo podczas spotkania zostały złamane przepisy dotyczące m.in. bezpieczeństwa. Wciąż nie wiadomo czy Wojskowi poniosą konsekwencje za ubiegłotygodniowe zachowanie kibiców w Birmingham.Część kar anulowana. Klub z Warszawy zapłaci 16 tysięcy euro

Początkowo UEFA zdecydowała, że Legia musi zapłacić 41 tysięcy euro. Kara za zablokowanie ciągów komunikacyjnych i przejść wynosiła 16 tysięcy euro, natomiast za zamknięcie bram ewakuacyjnych 15 tysięcy euro. Z kolei za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych nakazano zapłacić 10 tysięcy euro.

Stołeczny klub odwołał się od tej decyzji i część kar została anulowana. Po apelacji europejska federacja piłkarska postanowiła, że Wojskowi będą musieli ponieść karę jedynie za zablokowane przejścia. Wyniesie ona 16 tysięcy euro. Ostateczna decyzja jest, więc dla Legii o wiele korzystniejsza.

Warszawski klub prawdopodobnie zostanie również ukarany za zachowanie kibiców przed i podczas wyjazdowego meczu z Aston Villą, który odbył się 30 listopada w Birmingham. Fani z Polski wywołali zamieszki z brytyjską Policją, w wyniku których zatrzymanych zostało 45 osób. Zagraniczne media spekulowały, że Legia może nawet zostać wykluczona z europejskich pucharów. Na decyzję w tej sprawie trzeba jednak jeszcze poczekać.

Po pięciu kolejkach głównej fazy Ligi Konferencji Europy stołeczny klub ma na koncie 9 punktów i jest wiceliderem grupy E. Legia ma duże szanse na awans do fazy play-off, ale w meczu ostatniej kolejki nie może przegrać z AZ Alkmaar.Lewandowski zawiódł w hicie. Zamiast hat-tricka zero celnych strzałów [wideo]

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA