UEFA Youth League: Wyjazdowe zwycięstwo Legii!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:37
27 wrz 2017, 23:44

W pierwszym meczu UEFA Youth League młodzieżowa drużyna warszawskiej Legii pokonała na Islandii miejscowy Breiðablik Kópavogur 3:1 (0:1).

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę 18 października o 18:00 na głównym boisku Legii w Warszawie. Na zwycięzców tego dwumeczu czekać będzie szwedzkie Hammarby IF lub Ajax Amsterdam. Pierwsze spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli Holendrzy wygrywając aż 4:0.

W pierwszej odsłonie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy wielokrotnie zagrażali bramce przeciwników. m.in. za sprawą strzału Aleksandra Wańka w rzutu wolnego w 8. minucie. Niestety, to gospodarze szczęśliwie wyszli na prowadzenie w 29. minucie. Strzelcem gola był wówczas Sindri Ingimarsson. Choć przewaga warszawian rosła z minuty na minutę, podopieczni Piotra Kobiereckiego nie potrafili trafić do siatki rywali.

Na szczęście swoją skuteczność poprawili już po zmianie stron. Po dziesięciu minutach pierwszej odsłony, strzałem z daleka Mikołaj Neuman dał stołecznej drużynie remis 1:1. W 61. minucie Michała Górala zmienił Kacper Wełniak, który zaliczył doskonałe wejście smoka i zarówno w 66. minucie, jak i 79. pokonał golkipera gospodarzy i ustalił wynik meczu na 3:1 dla warszawian.

UEFA Youth League: Breiðablik Kópavogur 1-3 (1-0) Legia Warszawa
1-0 – 29′ Sindri Ingimarsson
1-1 – 55′ Mikołaj Neuman
1-2 – 66′ Kacper Wełniak
1-3 – 79′ Kacper Wełniak

Legia: 1. Mateusz Kochalski – 2. Michał Król, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Mateusz Żyro, 3. Bartosz Olszewski – 21. Mikołaj Neuman (82′ 17. Mateusz Olejarka), 6. Aleksander Waniek, 14. Mateusz Praszelik (46′ 16. Michał Karbownik), 11. Miłosz Szczepański, 7. Kamil Orlik – 9. Michał Góral (61′ 20. Kacper Wełniak)

Rezerwa: 12. Paweł Lakota, 13. Mateusz Szwed, 15. Kacper Pietrzyk, 24. Konrad Matuszewski

Żółte kartki: Stefánsson, Aðalsteinsson, Strange (Breiðablik) – Praszelik, Orlik, Wełniak, Neuman, Bondarenko (Legia)