UEFA zadecydowała. Robert Lewandowski najlepszym zawodnikiem eliminacji!

15 paź 2015, 11:33

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Wczoraj kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski został wybrany przez UEFA do najlepszej jedenastki eliminacji Euro 2016, a dziś najlepszym zawodnikiem. Na uznanie zasługuje również dokonanie Sebastiana Mili. 33-latek okazał się autorem…najlepszego cytatu.

Wybór Lewandowskiego do tak prestiżowego wyróżnienia nie może dziwić, bowiem piłkarz Bayernu w ostatnim czasie przeżywa wspaniały okres swojej kariery. Oficjalna strona UEFA w uzasadnieniu przypomniała, że Polak w czterech ostatnich meczach w swoim klubie strzelił 12 bramek i zdołał tę dyspozycje utrzymać również w narodowych barwach. Kapitan naszej kadry w tych eliminacjach był praktycznie nie do zatrzymania, a jego klasa była zauważalna szczególnie w dwóch ostatnich meczach, w których to zapewnił reprezentacji remis (ze Szkocją) oraz decydujące zwycięstwo (z Irlandią).

Cenne wyróżnienie od europejskiej federacji otrzymał również Sebastian Mila. Otóż jego wypowiedź, która miała miejsce po zwycięstwie nad Niemcami (2:0) została mianowana najlepszą wypowiedzią turnieju eliminacyjnego. – Mam siniaki na mojej kostce, ale nie pamiętam, kto mnie kopnął. Kiedy pokonujesz mistrzów świata, nie czujesz bólu – tak pomocnik naszej kadry skwitował niesamowite zwycięstwo.

Pozostałe wyróżnienia UEFA:

Najlepsza drużyna: Albania

Najbardziej okazały rekord: remis San Marino z Estonią 0:0 (dzięki temu remisowani piłkarze San Marino przerwali serię 58 porażek z rzędu)

Najlepszy wynik: spotkanie Holandia – Islandia 0:1 (miało znaczący wpływ na dalszą sytuacje w grupie)

Najładniejszy gol: Ilkay Guendogan

Liczba eliminacji: 36 (tyle kolejnych zwycięstw w eliminacjach odnotowali Hiszpanie, ale ta seria została przerwana przez Słowaków, którzy pokonali Hiszpanię 2:1)