Strona główna Żużel Unibaks zarobi ponad milion złotych za organizację Grand Prix

Unibaks zarobi ponad milion złotych za organizację Grand Prix

0

Dużo wskazuje na to, że sobotnia runda Grand Prix Polski w Toruniu odbędzie się przy wypełnionych po brzegi trybunach.

Nowym właścicielem zostanie Przemysław Termiński. Aktualny właściciel Roman Karkosik ma ostatni cel do zrealizowania – oraganizacja Grand Prix, która ma przynieść ogrome zyski i wyłonić mistrza świata.

Wpływy z samych biletów to kwota rzędu dwóch milionów złotych. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, bo taki był cel. Jeśli odejmiemy od tego koszty organizacyjne na poziomie 700 000 złotych, to klub zarobił na Grand Prix Polski około 1 300 000 złotych. To naprawdę znakomity wynik – powiedział jeden z działaczy Unibaksu.

– Trudno powiedzieć, że taka kwota zostaje u nas, bo wszystkie te środki zostały już tak naprawdę rozdysponowane. Sprzedaż ruszyła przecież znacznie wcześniej i pieniądze spływały do nas na bieżąco. To, co zarabialiśmy, było stopniowo wydawane w celu regulowania zobowiązań. Już wkrótce, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy właściciel będzie mógł przejąć klub bez żadnych zobowiązań. Cieszymy się jednak, że kończymy sukcesem frekwencyjnym podczas Grand Prix – dodał na zakończenie jeden z działaczy Unibaksu tłumacząc co się stanie z zarobioną kwotą.