Unicaja Malaga za mocna. Asseco Arka przegrywa na włansym parkiecie

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:09
9 paź 2019, 23:37

Do Gdyni przyjechał dziś jeden z głównych faworytów do zwycięstwa całego EuroCapu – Unicaja Malaga. Pomimo że Arka walczyła o pozytywny rezultat, to drużyna Adama Waczyńskiego odniosła pewne zwycięstwo 66:59.

Koszykarze z Gdyni udanie zaczęli to spotkanie, bo dość szybko zdobyli 4 punkty. Jednak od tego momentu coś zacięło się w grze gospodarzy. Triumfator EuroCapu z przed dwóch lat zanotował run 9:0 i po chwili Unicaja Malaga prowadziła już 9:4. Arce w pierwszej kwarcie udało się zdobyć jeszcze zaledwie dwa punkty i po pierwszych dziesięciu minutach goście prowadzili 12:6.

Asseco Arka miała duże problemy w dłuższych atakach, jednak w drugiej kwarcie wyglądało to znacznie lepiej niż w pierwszej odsłonie. Atutem gospodarzy była na pewno twarda defensywa, czym mogła być zaskoczona drużyna przyjezdnych. Pomimo tego, że Unicaja Malaga prowadziła już w pewnym momencie 10 punktami, to w końcówce do głosu doszedł Phil Greene IV. Najjaśniejsza postać w drużynie Arki, w trzy minuty trafił trzy razy zza łuku i po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 30:28.

Po przerwie goście pokazali siłę za sprawą Thompsona, który w trzeciej kwarcie zdobył 9 punktów, a po rzucie z dystansu Alberto Diaza było już 42:33 dla Malagi. Od tego momentu goście kontrolowali przebieg tej kwarty i na ostatnie dziesięć minut sopocianie wychodzili ze stratą pięciu punktów.

Sporo działo się w ostatniej kwarcie, w której Arka napsuła sporo krwi swoim rywalom. Twarda gra w obronie pozwoliła drużynie z Gdyni zmniejszyć stratę do swoich rywali. W pewnym momencie sopocianie tracili do koszykarzy z Hiszpanii zaledwie punkt. Jednak w końcówce, jak przystało na faworyta tych rozgrywek. Unicaja Malaga zachowała zimną krew i w końcowym rozrachunku Asseco Arka musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 59:66.

Asseco Arce w dzisiejszym spotkaniu na pewno zabrakło skuteczności. Duża zasługa w tym w dobrze poukładanej defensywie gości. Kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie gdyby, chociażby statystyka rzutów z dystansu była by lepsza –  5/25.

Najwięcej punktów dla Asseco Arki zdobył dziś Phil Greene – 18. Natomiast najlepszym wśród koszykarzy z Hiszpanii był dziś Deon Thompson, który zdobył 21 punktów. Adam Waczyński dla swojej drużyny z Malagi zdobył 8 punktów.

Asseco Arka Gdynia – Unicaja Malaga 59:66 (6:12, 24:1 6, 14:21, 15:17)

Asseco Arka: Phil Greene 18, Devonte Upson 11, Josh Bostic 8, Adam Hrycaniuk 8, Leyton Hammonds 6, Ben Emelogu 4, Krzysztof Szubarga 4, Bartłomiej Wołoszyn 0, Dariusz Wyka 0, Wojciech Czerlonko 0.

Unicaja: Deon Thompson 21, Adam Waczyński 8, Jaime Fernandez 7, Alberto Diaz 6, Melvin Ejim 6, Aleksa Avramović 4, Frank Elegar 4, Carlos Suarez 4, Ruben Guerrero 2, Josh Adams 2, Volodymyr Herun 2.