Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Uniforia oficjalną piłką Euro 2020!

Uniforia oficjalną piłką Euro 2020!

0
Foto: Billiondollarface.com

Organizatorzy Mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej mężczyzn zaprezentowali oficjalną piłkę, która będzie towarzyszyć piłkarzom na europejskim czempionacie. Jej nazwa wywodzi się ze słów unity i euforia. 

Jedność i euforia to doskonałe nawiązanie do liczby państw, która organizuje przyszłoroczne Euro. Wydarzenie połączy całą Europę i stanie się świętem sportu dla wszystkich kibiców piłki nożnej.

Połączenie tych słów utworzyło jedno, które będzie oznaczać nazwę dla piłki Euro 2020. Uniforia nawiązuje wyglądem do rocznicy – na białym tle widnieją czarne linie w kolorowych, jasnych obwódkach – symboliczne mosty, które mają łączyć Europę i zacierać różnice oraz granice między państwami. Znajduje się na niej także napis EURO2020 oraz logo z pucharem, wokół którego stoją ludzie.

Anika Marie, która pracowała przy projekcie tworzenia piłki wspomina, że jej jego początek rozpoczął się jeszcze w 2018 roku. Oficjalna futbolówka Euro 2020 będzie zrobiona z materiałów firmy Adidas, która meczom ME towarzyszy od 1972 roku!

Komentarze