Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Urban: Mecz mógł się zakończyć różnie

Urban: Mecz mógł się zakończyć różnie

0
W 22 kolejce ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał u siebie 1:0 Wisłę Kraków. Na konferencji prasowej trener drużyny zwycięskiej, Jan Urban wypowiadał się o meczu jako o wyrównanym pojedynku, oraz o tym, że obie drużyny zasłużyły na szacunek kibiców. 

– Wydaje mi się, że pierwsza połowa to po jednej takiej dobrej sytuacji z każdej strony. Troszeczkę precyzji zabrakło Kamilowi Bilińskiemu. Wisła też miała jedną okazję. W przerwie pomyślałem sobie, że jest to mecz na 1:0, tylko nie wiedziałem dla kogo – mówił po meczu Jan Urban.

– W drugiej połowie zarówno jedna, jak i druga drużyna stworzyły sobie dosyć dużo sytuacji strzeleckich. Ten mecz mógł się zakończyć różnie. Byłoby nam bardzo trudno odrobić straty, gdybyśmy to my stracili pierwszą bramkę – dodał trener drużyny z Wrocławia.

– Końcówka należała do nas, bo jednak Wisła postawiła już wszystko na jedną kartę, żeby odrobić straty. Miała dziesięć minut takich, gdzie to my mieliśmy troszeczkę szczęścia. Może to szczęście też trochę wróciło po Wiśle Płock – stwierdził Jan Urban

– Raz będzie lepiej jeśli chodzi o wynik, raz inaczej. Wydaje mi się, że w takich sytuacjach kibic potrafi docenić wysiłek piłkarzy – zakończył trener.

Następne zadanie stanie przed WKS-em już w poniedziałek, 27 lutego, kiedy to na wyjeździe zagrają z Ruchem Chorzów.

Komentarze