Ustalono datę zaległego starcia Legia – Cracovia. 2 mecze w kilka dni

29 lis 2023, 16:31

Praktycznie od samego początku sezonu PKO BP Ekstraklasy powstały zaległości w terminarzu. Od kilku miesięcy nie było jasne, kiedy uda się rozegrać przełożony pojedynek Legii Warszawa z Cracovią. Dziś władze ligi podały konkretny termin, w którym uda się go rozegrać.Legia przełożyła mecz z Cracovią

W rozgrywanej pod koniec lipca 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy miało dojść do starcia Cracovii z Legią Warszawa. Mecz ten nie doszedł jednak do skutku – wicemistrzowie Polski poprosili o jego przełożeniem. Powodem była rywalizacja w dalekim Kazachstanie z Ordabasami Szymkent w eliminacjach LKE.

Ostatecznie odpuszczenie ligowego spotkania dało oczekiwany skutek. Po wyjazdowym remisie 2:2, w rewanżu Legia wygrała przed własną publicznością 3:2, a finalnie awansowała do fazy grupowej rozgrywek. W dalszym ciągu nie było jednak jasne, kiedy dojdzie do skutku zaległe starcie z Cracovią.

Ustalono datę zaległego meczu Legii z Cracovią

Klub z Krakowa zaproponował, aby zaplanowany na 17 grudnia mecz 19. kolejki pomiędzy oboma zespołami doszedł do skutku, z tym że to Cracovia miałaby być gospodarzem. Legia nie zgodziła się na takie rozwiązanie. Chciała, aby starcie 19. kolejki pozostało bez zmian, a zaległy pojedynek odbył się już w 2024 roku.

Władze ligi nie przystały na żadne z tych rozwiązań. Ostatecznie ustalono, że 17 grudnia odbędzie się mecz 19. kolejki, a zaległe spotkanie z drugiej serii gier trzy dni później, czyli 20 grudnia. W przeciągu trzech dni Legia i Cracovia zmierzą się więc ze sobą dwukrotnie.

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA