Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Utalentowany Estończyk na testach w Legii

Utalentowany Estończyk na testach w Legii

0
Foto: soccernet.ee

W poniedziałek młodzi piłkarze Legii Warszawa rozpoczęli przygotowania do zbliżających się rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Na pierwszych zajęciach pojawiło się kilku zawodników testowanych m.in. młodzieżowy reprezentant Estonii Kristofer Piht.

17-letni Phint występuje na pozycji napastnika, a jednym z jego atutów są bardzo dobre warunki fizyczne. Poza częstym występami w młodzieżowych reprezentacjach Estonii ma już na koncie piętnaście meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju. Nie zawsze rozpoczynał spotkania w pierwszym składzie zespołu Paide, ale mimo tego zdobył trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Poza Estończykiem na testach w Legii Warszawa z Centralnej Ligi Juniorów są Kamil Sakowicz z MOSP-u Białystok i Bruno Wacławek z BKS-u Lublin. W pierwszych zajęciach uczestniczyli również piłkarze, którzy niedawno dołączyli do Legii (Przemysławie Czado i Dawid Olejarka z Resovii Rzeszów oraz Gabriel Kobylak z Karpat Krosno).

Nowym trenerem zespołu Legii z CLJ jest Marek Saganowski. – Przygotowywałem się do tego momentu dwa lata. Wcześniej byłem asystentem w rezerwach u Krzysztofa Dębka. Wiem jak to wszystko funkcjonuje. Jest to dla mnie początek kariery trenerskiej, pewien rodzaj sprawdzianu. Jestem zadowolony z tego, że mogę pełnić funkcję szkoleniowca Legii w Centralnej Ligi Juniorów. W tym sezonie będzie to liga z prawdziwego zdarzenia, bez fazy pucharowej. Będzie to test dla młodych chłopaków, wejście w praktycznie seniorski futbol na szczeblu całej Polski – powiedział Saganowski.

źródło: Legia.net

 

 

Komentarze