Utalentowany napastnik Śląska z golem i czerwoną kartką w meczu reprezentacji

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:26
10 paź 2016, 18:05

Środkowy napastnik Śląska Wrocław – Bence Mervo rozegrał swój kolejny mecz dla młodzieżowej reprezentacji Węgier. 21- letni zawodnik, trzykrotnie zapisał się w protokole meczowym. W 56. minucie udało mu się zdobyć wyrównującego gola, a w wymiarze całego meczu otrzymał również dwie żółte kartki, za co sędzia wyrzucił go z boiska. Węgry U21 1-3 Grecja U21.

Mecz młodzieżowej reprezentacji Węgier był dość szalony, gdyż Mervo wyrównując stan meczu dał nadzieję na końcowy sukces, ale węgierscy zawodnicy się pogubili i stracili jeszcze dwie bramki. Postawa napastnika Śląska Wrocław pozostawiła mimo wszystko wiele do życzenia, gdyż druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka nie były potrzebne.

W barwach wrocławskiego klubu rozegrał w tym sezonie 7 spotkań i tylko w jednym z nich udało mu się pokonać bramkarza przeciwnika i był to mecz Pucharu Polski. Na boisku spędził blisko 450 minut, więc jego dorobek bramkowy jest dość przeciętny, tym bardziej, że miało być to wielkie wzmocnienie Śląska Wrocław.