UYL: Grad bramek w Dortmundzie. Legia wyrwała BVB remis!

22 lis 2016, 15:51

Legia Warszawa po ciężkim boju zremisowała w Dortmundzie z Borussią 3:3 (1:2). Polski klub wyszedł na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, ale cieszył się z niego tylko 18 minut.

Gospodarze z Dawidem Kopaczem w pierwszym składzie wyszli na prowadzenie już w 10. minucie. Po kolejnym ataku pozycyjnym Kyeremateng groźnym strzałem pokonał Majeckiego. Wojskowi nie odpuszczali i pokazali, że są bardzo groźni z kontry. Swoje szanse po wygranych pojedynkach sprinterskich zmarnowali jednak Ryczkowski i Szymański. Warszawscy juniorzy mogli przegrywać wyżej, ale strzał Yilma szczęśliwie zatrzymał się na słupku. W 32. minucie stan meczu wyrównał Szymański. Pomocnik uderzył precyzyjnie z linii pola karnego i pokonał Pulisicia. Apetyt Legii rósł w miarę jedzenia i w 41. minucie historyczne wydarzenie stało się faktem – polski klub po raz pierwszy w młodzieżowej Lidze Mistrzów wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej flanki dotarło do Szczepańskiego, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Druga połowa nie poszła po myśli gości. Najpierw w 59. minucie przepiękny strzał z dystansu Larsena dał BVB remis, a nieco ponad kwadrans później Amenyido ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W polu karnym piłkę stracił Hołownia, Larsen podał do 18-letniego napastnika, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Waleczność młodych Legionistów była jednak godna podziwu. W 87. minucie Urbański minął dwóch rywali i uderzeniem z dystansu pokonał Pulisicia dając gościom upragniony punkt.

Borussia Dortmund U-19 – Legia Warszawa U-19 3:3 (1:2)
10′ Kyeremateng, 59′ Larsen, 79′ Amenydo – 31′ Szymański, 41′ Kulenović, 88′ Szymański

Borussia: Pulisić – Beste (46′ Larsen), Kilian, Lippert (46′ Pieper), Schulte – Burnić, Mangala – Wanner, Yilma (75′ Amenydo), Kopacz – Kyeremateng

Legia: Majecki – Nawotka, Małachowski, Żyro, Hołownia – Szymański, Urbański – Michalak (75′ Leleno), Szczepański (79′ Waniek), Ryczkowski – Kulenović (70′ Czarnowski)