Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa VAR w 30. kolejce tylko dla wybrańców!

VAR w 30. kolejce tylko dla wybrańców!

0

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 system VAR zostanie użyty tylko podczas wybranych spotkań. Polski Związek Piłki Nożnej wybrał tylko CZTERY spotkania!

30. kolejka Lotto Ekstraklasy będzie ostatnią w rundzie zasadniczej. Zatem wszystkie mecze zostaną rozegrane tego samego dnia, o tej samej porze, tj. 13 kwietnia (sobota), o godzinie 18:00.

Z uwagi na brak możliwości logistycznych oraz „mocy przerobowych” PZPN musiał podjąć decyzje, gdzie będzie możliwość użycia VAR-u.

Niestety, w jeden dzień możemy zrobić tylko cztery mecze. Wybraliśmy mecze, które mogą decydować o MP i o spadku – napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
https://twitter.com/BoniekZibi/status/1115260507945095168
W oficjalnym komunikacie PZPN czytamy, że taka decyzja jest podyktowana formatem rozgrywek. Kibice bardzo negatywnie zareagowali na tę wiadomość, sugerując że w tym momencie gra toczy się o awans do grupy mistrzowskiej, a nie o pozostanie w lidze. I z tego powodu dziwią się, że federacja wysyła kamery do Gdyni i Sosnowca, a nie do Poznania i Lubina.
Decyzja o wyborze miast, gdzie będzie obsługiwany system VAR jest dość dziwna. W tej kolejce bowiem będzie się toczyć walka o awans do górnej ósemki. Ten jeden mecz nie zadecyduje o spadku – zaznaczają kibice w komentarzach.
Po 30. kolejce zostanie jeszcze osiem spotkań i wówczas będzie się rozstrzygać kwestia spadku i mistrzostwa Polski. To skandal – dodają kibice pod wpisem prezesa PZPN.
Mecze, na których będzie system VAR:
Arka Gdynia – Miedź
Legnica Cracovia – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock
Mecze bez systemu VAR:
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Komentarze