[VIDEO] Bayern goni Borussię Dortmund. Gol Lewego!

18 sty 2019, 22:58

Bayern Monachium rundę wiosenną Bundesligi rozpoczął od wygranej z TSG 1899 Hoffenheim 1:3. Robert Lewandowski strzelił swoja jedenastą bramkę w tym sezonie ligi niemieckiej.

Przed rozpoczęciem spotkania za faworyta spotkania uchodził Bayern. Drużyna prowadzona przez Niko Kovacia musiała wygrać, by nie stracić dystansu dzielącego ja od Borussii. Pierwsze minuty spotkania to badanie się wzajemnie obu drużyn. Jednak od około 10. minuty na boisku zarysowała się przewaga FCB. Bawarczycy wyszli na upragnione prowadzenie w 34. minucie spotkania. Bramkę zdobył grający bardzo dobre zawody Leon Goretzka. Gdy obie drużyny szykowały się na zejście na przerwę do szatni świetny kontratak przeprowadzili Coman i Alaba. Po rzucie różnym dla popularnych Wieśniaków Francuz przejął piłkę, po czym zagrał ją na skrzydło do obrońcy. Ten pomknął w stronę bramki Hoffenheim i idealnym dośrodkowaniem wzdłuż bramki gospodarzy obsłużył piłka Goretzke. Po tej bramce sędzia skończył pierwszą połowę spotkania.

Drugie 45 minut spotkania pod względem poziomu drużyn były od początku bardziej wyrównane. Miała na to wpływ bramka kontaktowa dla TSG autorstwa Schulza. Dzięki niej podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna chcieli doprowadzić do remisu. Ich próby były jednak nieskuteczne. Za to, co nie udało się Wieśniakom, czyli strzelenie bramki potrafił zrobić Bayern. Po podaniu od Müllera swoją kolejną bramkę zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Dzięki zwycięstwu Bayern ma na swoim koncie 39 punktów i traci 3 oczka do Borussii, która ma rozegrany jeden mecz mniej.