[VIDEO] Dublet Lewego daje wygraną Bayernowi

7 lis 2018, 23:05

Bayern Monachium pokonał AEK Ateny 2:0. Bohaterem spotkania został Rober Lewandowski.

W czwartej kolejce ligi Mistrzów podejmujący na Allianz Arenie w Monachium Bayern wygrał z mistrzem Grecji AEK 2:0. Obie bramki dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski. Dzięki temu Lewy ma już na koncie 4 bramki w obecnej kampanii i jest na drugim miejscu klasyfikacji strzelców.

Pierwsza połowa to oczywiście dominacja gospodarzy. Bayern miał okazje do strzelenia gola z gry. Jednak prowadzenie dał im Lewandowski, który celnie wykorzystał rzut karny z 31. minuty.

Druga połowa nie wiele różniła się od pierwszych 45 minut. FCB chciał szybko podwyższyć wynik, jednak udało im się to dopiero w 71. minucie. Po podaniu Müllera drugą bramkę zdobył kapitan reprezentacji Polski. Było to świetne podsumowanie setnego spotkania Polaka w europejskich pucharach.

Dzięki zwycięstwu Bayern z 10 punktami prowadzi w grupie E Ligi Mistrzów.