[WIDEO] el. LM: Bramka Jakuba Świerczoka przeciwko mistrzowi Węgier

10 lip 2019, 22:10

Jakub Świerczok zdobył dziś bramkę przeciwko mistrzowi Węgier, Ferencvaros TC w przegranym przez jego zespół pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów (1:2). W spotkaniu wystąpił również Jacek Góralski, który na murawie występował do 78. minuty.

Obaj Polacy znaleźli się w wyjściowej “jedenastce” Łudogorca w dzisiejszym starciu eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko mistrzowi Węgier, Ferencvaros TC. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 6. minucie, a jej strzelcem był 25-letni Norweg Tokmac Nguen. Asystę przy tym trafieniu zaliczył dobrze znany z występów w PKO Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, Gergo Lovrencsics. Goście zdołali jednak odpowiedzieć w 31. minucie, kiedy to do bramki strzeżonej przez Denesa Dibusza trafił polski napastnik. Łudogorec przeprowadził składną akcję, złożoną z wielu podań na połowie węgierskiego klubu, którą strzałem na bramkę zakończył Mavis Tchibota. Uderzenie Kongijczyka obronił Dibusz, jednak wobec dobitki Świerczoka był już bezradny. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron przewagę na boisku zaczęli osiągać zawodnicy Ferencvarosu. Najpierw w 52. minucie nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Ołeksandr Zubkov, a chwilę później piłkę w siatce umieścił Tamas Priskin, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Napór gospodarzy efekt przyniósł w 65. minucie, kiedy to po podaniu Nguena z lewej strony boiska, bramkarza mistrza Bułgarii pokonał 22-letni Zubkov. W 72. minucie szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Świerczok, ale jego uderzenie głową z ostrego kąta obronił Dibusz. Swojej sytuacji w końcówce meczu nie wykorzystał również Jorginho i mecz zakończył się dość niespodziewanym zwycięstwem Ferencvarosu, ku uciesze licznie zgromadzonych na stadionie kibiców.

Rewanżowe starcie pomiędzy mistrzem Węgier a mistrzem Bułgarii odbędzie się 17 lipca o godz. 19:30.

10 lipca 2019, godz. 20:00 – el. Ligi Mistrzów

Ferencvaros TC 2:1 Łudogorec Razgrad

Tokmac Nguen 6′, Ołeksandr Zubkov 65′ – Jakub Świerczok 31′

Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Dvali, Heister – Ihnatěnko, Charatin (77. Siger) – Škvarka – Zubkov, Priskin (66. Lanzafame), Nguen (83. Varga)
Rezerwowi: Grof – Botka, Frimpong, Lanzafame, Pedro, Siger, Varga

Łudogorec Razgrad: Ivanov – Ikoko, Terzijev, Moti, Nedyalkov – Biton (66. Marcelinho), Goralski (78. Badji), Dyakov – Lukoki (83. Jorginho), Swierczok, Tchibota
Rezerwowi: Renan – Badji, Bakalov, Cicinho, Jorginho, Keseru, Marcelinho