[VIDEO] Legia Warszawa remisuje w ostatnim meczu na zgrupowaniu

2 lip 2019, 18:22

Legia Warszawa zremisowała z rumuńską Universitatea Craiova 3:3 w spotkaniu towarzyskim. Ozdobą meczu była piękna bramka Carlitosa z rzutu wolnego.

Zespół wicemistrzów Polski przebywający na zgrupowaniu w Austrii stoczył wyrównany bój z czwartą ekipą poprzedniego sezonu ligi rumuńskiej. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 18. minucie Tomasz Jodłowiec, który pokonał golkipera rywali uderzeniem głową. Tuż przed przerwą Craiova zadała jednak dwa bolesne ciosy i na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Gole zdobyli Nicușor Bancu w 40. minucie oraz Mihai Roman w minucie 44.

Po przerwie podopieczni Aleksandara Vukovicia ruszyli do odrabiania strat. W 58. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Carlitos, który zdobył bramkę wyrównującą, uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Radość Legii nie trwała jednak długo, bo kilkanaście minut później gola z rzutu karnego zdobył Mihai Roman, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. W 77. minucie sędzia ponownie podyktował “jedenastkę”, ale tym razem do jej wykonania podszedł gracz Legii Warszawa. Był nim młodzieżowy reprezentant Chorwacji Sandro Kulenović, który bez problemu zamienił ją na bramkę, ustalając wynik spotkania na 3:3.

Universitatea Craiova podobnie jak Legia Warszawa, zagra w przyszłym tygodniu w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywalem rumuńskiego zespołu będzie klub z Azerbejdżanu, Sabail Baku. Przeciwnikiem Legii będzie z kolei zwycięzca pary preeliminacyjnej, Europa FC/Sant Julia.