[VIDEO] Przepiękne trafienie Klicha! Leeds wygrywa w pierwszej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej

14 sie 2019, 10:27

Mateusz Klich zaliczył trafienie, a Leeds United wygrało w pierwszej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej 2019/2020. Rywalem drużyny Polaka było Salford City.

Ekipa Pawii pokonała na wyjeździe swoich rywali 3:0. Jednym ze strzelców okazał się Mateusz Klich, który na gola czekał do 58 minuty. Polak ustalił wynik spotkania po tym, jak swoje bramki zaliczyli Eddie Nketiah (43 minuta) i Getano Berardi (50 minuta).

Trzeba przyznać, że gol Polaka był niezwykłej urody. Dziewiętnastokrotny reprezentant Polski w fantastyczny sposób zakończył kontrę swojego zespołu strzelając w prawy róg brami zza pola karnego.

Na ławce zwycięskiej drużyny zasiedli Mateusz Bogusz i Kamil Miazek.

W kolejnym spotkaniu Leeds United zmierzy się z występującym na tym samym poziomie rozgrywkowym w Anglii – Soke City.

W rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej uczestniczą zespoły z Premier League oraz drużyny zrzeszone w The Football League (Championship, League One oraz League Two). Ubiegłorocznym triumfatorem zostało Manchester City.