W końcu! Moder wrócił do gry po prawie 20 miesiącach [WIDEO]

Aktualizacja: 26 lis 2023, 04:15
25 lis 2023, 18:28

602 dni – tyle Jakub Moder czekał na ponowne pojawienie się na boisku podczas meczu Premier League po kontuzji doznanej w kwietniu ubiegłego roku. Polski pomocnik pojawił się na boisku w wygranej przez Brighton 3:2 spotkaniu z Nottingham Forest.

Ponad 19 miesięcy przerwy Jakuba Modera

Jakub Moder po raz ostatni pojawił się na boisku na początku kwietnia 2022 roku. Polski pomocnik wszedł na końcówkę w spotkaniu z Norwich City (0:0), ale nie zdołał dograć meczu do końca. Po zaledwie kilku minutach zerwał więzadła krzyżowe, wskutek czego pauzował niemal 20 miesięcy.

Od kilkunastu dni było wiadomo, że Moder w końcu wrócił do treningów z pierwszym zespołem. Trener Brighton Roberto De Zerbi nie chciał się spieszyć i najpierw wysłał Polaka do drużyny U21, gdzie wystąpił w dwóch meczach. W sobotę z kolei nadszedł długo wyczekiwany moment.

Moder w końcu wrócił

W wyjazdowym spotkaniu z Nottingham Forest trener ekipy Brighton wpuścił Modera na boisko w 77. minucie. Polak zastąpił na placu gry Evana Fergusona i tym samym zakończył żmudny, trwający ponad półtora roku proces powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Ostatecznie Brighton wygrał to spotkanie 3:2, choć gospodarze walczyli o wyrównanie do ostatnich sekund. W następnej kolejce drużyna Jakuba Modera zagra na wyjeździe z Chelsea. Niewykluczone, że reprezentant Polski otrzyma więcej minut na boisku.