W tej statystyce Polacy są najlepsi na MŚ! Nikt im nie dorównuje

28 lis 2022, 11:45

Po dwóch meczach grupowych na mundialu w Katarze zerowy dorobek straconych bramek mają póki co tylko Polska i Maroko. Co więcej, biało-czerwoni mają najdłuższą serię minut bez straconego gola na mundialach spośród wszystkich uczestników turnieju w Katarze.

Reprezentacja Polski jak dotąd spisuje się na mundialu zgodnie z planem. Z jednej strony po dwóch pierwszych meczach fazy grupowej można było mieć zastrzeżenia co do prezentowanego przez biało-czerwonych stylu gry. Z drugiej jednak kluczowe są wyniki, a te aktualnie dają szansę na myślenie o awansie do 1/8 finału.

Polacy w grze o awans do 1/8 finału

Pierwsze spotkanie z Meksykiem, biorąc pod uwagę obraz całego meczu, nie było popisem Polaków. To rywale byli zdecydowanie lepsi, co jednak nie przełożyło się na ich dorobek bramkowy. Co więcej, biało-czerwoni mogli nawet wygrać, ale rzutu karnego nie wykorzystał Robert Lewandowski.

Drugi pojedynek z Arabią Saudyjską był w wykonaniu Polaków lepszy. Choć i tym razem to przeciwnik miał więcej okazji bramkowych, podopieczni Czesława Michniewicza byli znacznie skuteczniejsi. Dzięki bramkom Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego biało-czerwoni wygrali 2:0.

Takie wyniki sprawiają, że Polacy mają wszystko w swoich rękach, jeśli chodzi o awans do 1/8 finału. W starciu z Argentyną wystarczy im remis, ale nawet porażka i korzystny wynik meczu Meksyku z Arabią Saudyjską może skutkować zajęciem co drugiego miejsca.

Reprezentacja Polski z najdłuższą serią bez straty gola

Na szczególną uwagę po dwóch pierwszych meczach zasługuje fakt, że Polacy nie stracili w nich ani jednej bramki. Co więcej, dzięki temu mogą obecnie poszczycić się najlepszą serią spośród wszystkich uczestników mundialu w Katarze.

Polacy nie stracili na mundialach bramki od 285 minut. Składają się na to dwa mecze w Katarze, pojedynek z Japonią w 2018 roku (1:0) i 15 minut starcia z Kolumbią (0:3, ostatni gol dla rywali padł w 75. minucie). Drugie miejsce zajmuje Korea Południowa, która nie straciła gola od 204 minut (0:0 z Urugwajem w Katarze, 2:0 z Niemcami w 2018 roku i 24 minuty meczu z Meksykiem).