Strona główna Piłka nożna Jak WAGs wspierają piłkarzy na Euro?

Jak WAGs wspierają piłkarzy na Euro?

0

W czasie, gdy ich mężowie w pocie czoła przygotowują się do Euro, WAGs nie próżnują. Oprócz tego, że wiernie kibicują realizują również swoje pasje, projekty oraz obowiązki.

Marina Łuczenko-Szczęsna, Anna Lewandowska, Sara Boruc, Dominika Grosicka, Anna Peszko w trakcie meczów wytrwale dopingują swoich partnerów. Jak dowiadujemy się z party.pl, trener wymaga od piłkarzy skupienia, dlatego z rodzinami mogą spotkać się dopiero po meczu.

Kasza jaglana i „kulki mocy” – dietetyk polskiej kadry Anna Lewandowska

Żona Roberta Lewandowskiego, oprócz tego, że układa plan żywieniowy swojemu mężowi, dba również o dietę innych piłkarzy reprezentacji. Artur Sobiech – napastnik polskiej kadry korzysta z porad Anny. Razem ze swoją dziewczyną Laurą stosują się do zaleceń Lewandowskiej i chętnie gotują posiłki według przepisów zamieszczanych na jej stronie. Sportowiec przyznaje, że od czasu, gdy zmienił sposób odżywiania jego kondycja znacznie się poprawiła, mięśnie są mocniejsze i rzadziej ulega kontuzjom.

Karol Linetty, Arkadiusz Milik i Sławomir Peszko to kolejni piłkarze, którzy zachęceni sportowymi sukcesami Roberta Lewandowskiego rozpoczęli dietetyczną współpracę z jego żoną.

Podstawą jadłospisu tych piłkarzy jest kasza jaglana, suszone owoce, płatki owsiane, zupy krem, gotowane na parze warzywa oraz grillowane ryby i mięso. Nie ma tu miejsca na ciężkostrawne potrawy. Hitem są tzw. „kulki mocy”. To sporządzone według przepisu Lewandowskiej uformowane w małe kulki, wcześniej zblendowane na gładką masę: daktyle, pestki dyni, wiórki kokosowe i tahini (pasta z sezamu).

Doping w wielkim stylu na trybunach i Instagramie

WAGs są najlepszymi kibickami. Niektóre z nich malują sobie twarze w narodowe barwy, inne zakładają koszulki klubowe lub dumnie trzymają w dłoniach szaliki. Na trybunach najgoręcej dopingują swoich partnerów. Ich pojawienie się na meczu zawsze wzbudza niemałą sensację. Są piękne i modnie ubrane, często również wysportowane i bardzo utalentowane. Chętnie fotografują się z kibicami.

Jednak mało kto wie, że WAGs często rezygnują z własnej kariery na rzecz sportowych sukcesów partnera. Ponieważ treningi wymagają skupienia i odpowiedniej diety, wszelkie kwestie związane z tzw. codzienną życiową rutyną są na ich głowie. Żony sławnych piłkarzy pracują na pełny etat w domu, dbając o to, by ich mężowie mieli komfortowe warunki. Kolejną trudną kwestią są częste rozstania oraz zagraniczne wyjazdy. W momencie, gdy piłkarz podpisuje kontrakt z drużyną z innego kraju – przenosi się tam, a wraz z nim jego partnerka z dziećmi. W ten sposób udowadniają swoje poświęcenie dla ukochanych.

Ważne mecze to długie przygotowania. WAGs są zawsze na posterunku, opiekują się i wspierają. Rozgrywki przeżywają niemniej intensywnie od swoich mężów i chłopaków walczących na murawie.

Celia Jaunat, modelka i partnerka Grzegorza Krychowiaka wyznaje, że związek z piłkarzem, to całkowite podporządkowanie się życiu sportowca.

Komentarze