Walia lepsza od Polski. To jednak biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału

23 maj 2023, 22:08

Reprezentacja Polski do lat 17 zakończyła zmagania grupowe w ramach mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech. Ostatnie spotkanie nie poszło jednak po myśli naszych piłkarzy. Podopieczni Marcina Włodarskiego przegrali z Walijczykami 3:0, a wszystkie bramki stracili w końcówce meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrzostwa Europy U17. Polska przegrywa z Walią

W dwóch pierwszych spotkaniach ME Polacy pokazali się ze znakomitej strony. Na inaugurację czempionatu, który rozgrywanych jest na Węgrzech, Polacy pokonali Irlandię 5:1. Z kolei w sobotę nasi piłkarze uprzykrzyli życie gospodarzom. Węgrom też wbili pięć goli, ale samemu stracili tym razem trzy bramki.

Gorzej piłkarzom Marcina Włodarskiego poszło we wtorek. W ostatnim meczu Polacy zmierzyli się z Walijczykami. Przez większość starcia rozgrywanego na stadionie Árok utcai pálya utrzymywał się bezbramkowy remis. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać w 82. minucie. Wówczas gola strzelił Gabriele Biancheri.

Polacy w końcówce meczu starali się odrobić stratę, ale zbyt ofensywna gra sprawiła, że tylko stracili kolejne bramki. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Iwan Morgan. Ten sam zawodnik zdobył zresztą dublet. Wynik na 3:0 młody Walijczyk ustalił już w doliczonym czasie gry.

Pomimo porażki Polacy kończą zmagania w grupie A na pierwszym miejscu. Biało-czerwoni ćwierćfinał mistrzostw Europy rozegrają w sobotę. Polscy piłkarze rywala poznają dopiero w środę, kiedy to zakończą się ostatnie spotkania grupy B. Potencjalnymi zespołami, z którymi mogą zmierzyć się podopieczni Włodarskiego, są Słoweńcy, Serbowie oraz Włosi.