Iran zwyciężył z Walią! Pierwsza czerwona kartka na mundialu!

25 lis 2022, 13:13

Iran wygrał z Walią w pojedynku drugiej kolejki grupy B w trakcie piłkarskich Mistrzostw Świata  w Katarze (2:0). W pierwszej część konfrontacji obu drużyn lepiej prezentowali się podopieczni trenera Carlosa Queiroza. Jednak ich przeciwnicy także potrafili skonstruować groźne sytuacje. Druga połowa to totalna dominacja Irańczyków. Czerwona kartka Hennessy’ego po ataku za polem karnym na Taremim, bramki Cheshmiego oraz Rezaiana. Działo się!

Iran wygrał z Walią na Mistrzostwach Świata 2022

Dzisiaj rozpoczęła się druga seria potyczek fazy grupowej podczas Mistrzostw Świata w Katarze. W spotkaniu otwierającym tę kolejkę byliśmy świadkami starcia Walia – Iran. “Smoki” były faworytami tego meczu, zwłaszcza po wyszarpanym remisie z reprezentacją USA (1:1). Natomiast Irańczycy musieli wcześniej uznać zdecydowaną wyższość Anglików, choć zdołali zanotować dwa trafienia (2:6).

Dotychczas obie drużyny nie mierzyły się ze sobą w żadnym oficjalnym pojedynku międzypaństwowym. Zespół prowadzony przez trenera Carlosa Queiroza stawiano przed potyczką z Walijczykami w roli skazanych na pożarcie. Z kolei “Smoki” przeżywały marną passę sześciu meczów z rzędu bez zwycięstwa. Dziś pragnęli to poprawić.

Walijczycy od początku grali bezpardonowo, ale oponenci również imponowali walecznością i ochotą do przeprowadzania ataków. W pierwszych fragmentach pojedynku to właśnie Irańczycy byli aktywniejsi. Nawet zdobyli bramkę, ale ostatecznie nieuznaną z powodu spalonego. Obie drużyny miały doskonałe okazje do strzelenia goli, jednak ich nie wykorzystały. Do przerwy wynik brzmiał 0:0.

Kapitalnie drugą połowę rozpoczęli Irańczycy, którzy w jednej sytuacji podbramkowej dwukrotnie trafiali w słupek, a na koniec przy dobitce interweniował Wayne Hennessey. Następnie widzieliśmy desperacką defensywę w wykonaniu “Smoków”. Walijczycy starali się wrzucać piłki w pole karne przeciwników ze skrzydeł, lecz nie przynosiło to skutku.

Pod koniec spotkania doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Taremi wybiegał praktycznie na czystą pozycję, a wychodzący przed “szesnastkę” Hennessey zaatakował go ciosem rodem z filmów z Brucem Lee. Najpierw sędzia główny pokazał golkiperowi żółtą kartkę, ale po konsultacji z VAR-em i obejrzeniu powtórki zmienił decyzję. Pierwsza czerwona kartka na mundialu stała się faktem.

Zespół Carlosa Queiroza wyprowadził dwa nokautujące ciosy w doliczonym czasie gry. Najpierw zza pola karnego bramkę zdobył Cheshmi, a Walijczyków dobił Rezaeian. Z przebiegu meczu Iran zdecydowani bardziej zasługiwał na zwycięstwo i ich ataki wreszcie się opłaciły. Brawa za świetną grę.