Walia – Ukraina w finale barażów o Mundial. Ukraińcy zdobyli Hampden Park

Aktualizacja: 1 lip 2022, 16:30
1 cze 2022, 22:48

Ukraińcy postawili na swoim i powalczą o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Szkocja nie była w stanie odrobić strat i to nasi sąsiedzi zdobyli Hampden Park. Pojedynek Walia – Ukraina wyłoni nam ostatnią europejską reprezentacje, która zamelduje się na mundialu.

Walia – Ukraina w finale barażów

Reprezentacja Ukrainy przejęła inicjatywę w starciu ze Szkocją i po pierwszej połowie schodzili do szatni z 1-bramkowym prowadzeniem. Pierwszy do siatki rywala trafił Yarmolenko, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Yaremchuk.

Szkoci zaciekle wzięli się do odrabiania strat, ale to się ostatecznie nie udało. Goście wytrzymali opór rywala i często heroicznie bronili dostępu do bramki. Bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Callum McGregor, a w ostatniej akcji spotkania trafił Dovbyk.

Szkocja nie była w stanie wygrać z Ukrainą na własnym stadionie, a widowisko zakończyło się ostatecznie wynikiem 3-1. Podopieczni Petrakova zasłużenie awansują do finału baraży o mundial.

Tam od dłuższego czasu czekają na nich Walijczycy, którzy przegrali dzisiaj starcie z Polską w Lidze Narodów. Starcie Walia – Ukraina będzie ostatnim spotkaniem w ramach baraży o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Piękna historia może napisać się na naszych oczach. Mecze Ukraińców były przekładane z powodu inwazji Rosji na ich kraj, ale piłkarze stanęli na wysokości zadania i zdobyli Hampden Park. Na pewno nie byli w gronie faworytów do awansu, ale udowodnili już, że potrafią sprawić niespodziankę.

Mecz o awans z Walią rozegrają w niedzielę 5 czerwca o godzinie 18:00 na terenie rywali.