Walia wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze. Na mundial czekali 64 lata!

6 cze 2022, 10:17

Walia wygrała z Ukrainą 1:0 na stadionie w Cardiff i awansowała do mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się jesienią. Udział przy zwycięskim, aczkolwiek samobójczym, trafieniu miał Gareth Bale.

Ostatni europejski uczestnik Mundialu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wczoraj poznaliśmy ostatniego europejskiego uczestnika jesiennych mistrzostw świata w Katarze. W meczu barażowym reprezentacja Walii podejmowała Ukrainę na stadionie w Cardiff. Goście zdecydowanie lepiej zainaugurowali potyczkę z Walijczykami. Ukraińcy co i rusz tworzyli sobie wyborne sytuacje podbramkowe, ale żadnej z nich nie zdołali zamienić na gola. Kapitalnie między słupkami gospodarzy spisywał się Wayne Hennessey.

Wreszcie w 34. minucie rywalizacji do rzutu wolnego podszedł Gareth Bale, który posłał uderzenie spadającym liściem. Strzał lidera Walijczyków efektownym szczupakiem przeciął Andrij Jarmołenko i wpakował futbolówkę do własnej siatki. To tchnęło w gospodarzy drugie życie. Ukraińcy też się nie poddawali, próbowali doprowadzić do remisu, lecz na posterunku był wciąż Hennessey. Po ostatnim gwizdku sędziego Walijczycy mogli cieszyć się z awansu na mistrzostwa świata w Katarze.

Walia na mundialu po 64 latach

Dla Walijczyków wczorajszy sukces smakuje podwójnie. Nie dość, że zwyciężyli, to pojadą na mistrzostwa świata po 64 latach przerwy. Ostatni raz uczestniczyli w mundialu w Szwecji w 1958 roku. Wówczas “Smoki” znalazły się w grupie z gospodarzami turnieju, Węgrami oraz Meksykiem. W fazie grupowej zanotowali trzy remisy i awansowali do ćwierćfinału imprezy. Tam musieli uznać wyższość Brazylii (1:0), która później zdobyła tytuł najlepszej drużyny globu.

Podczas mistrzostw świata w Katarze grupowymi oponentami reprezentacji Walii będzie Anglia, USA oraz Iran. Mundial rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia.

Kulesza i Boniek po losowaniu grup mundialu. „Lecimy bez kompleksów”