Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Walukiewicz blisko podpisania kontraktu z zespołem z Serie A!

Walukiewicz blisko podpisania kontraktu z zespołem z Serie A!

0
Lotto Ekstraklasa/Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Sosnowiec - 08.12.2018 r. Szczecin/FOT. Adam Kowalski

Świetnie przepracowany okres przygotowawczy, bardzo solidna runda jesienna Lotto Ekstraklasy oraz debiut w reprezentacji U20. Te trzy rzeczy złożyły się na zainteresowanie 18-letnim Sebastianem Walukiewiczem ze strony ligi Serie A. Zawodnik Pogoni Szczecin przeszedł wczoraj testy medyczne w klubie Cagliari. 

Rozwój rozpoczętej co dopiero seniorskiej kariery jest bardzo udany dla wychowanka warszawskiej Legii. Walukiewicz zamienił stolicę na Szczecin, zagrał 21 meczów w Lotto Ekstraklasie i już niedługo prawdopodobnie dołączy do polskiej kolonii we włoskiej Serie A. Choć związani ze szczecińskim klubem ludzie, zarzekali się, że 18-latek pogra u nich jeszcze przez jakiś czas, to oferta otrzymana od Cagliari wydaje się być tą “nie do odrzucenia”.

Według informacji krążących w internecie 14. obecnie drużyna w tabeli Serie A, zaoferowała Pogoni Szczecin za Walukiewicza około 4 miliony euro oraz kilka procent kwoty od kolejnych transferów. Co więcej, młody Polak ma zagrać w naszej lidze do końca sezonu, co pozwoli mu na stały rozwój, poprzez regularną grę w pierwszym składzie. Potem obrońca na 99% zagra w kadrze trenera Magiery na Mistrzostwach Świata U20, które odbędą się w Polsce. Dla Cagliari jest to świetny interes, gdyż po Mistrzostwach Świata wartość Walukiewicza mogłaby podnieść się nawet 2-3 razy.

Oficjalna informacja potwierdzająca transfer ma pojawić w ciągu najbliższych godzin.

W tym sezonie Walukiewicz zagrał w 18 meczach Lotto Ekstraklasy. Zaliczył jedną asystę, a na boisku spędził 1562 minuty. Polaka obserwowali również przedstawiciele innych klubów takich jak FC Genoa, FC Kopenhaga oraz Borussia Dortmund.

Komentarze