Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Warta Poznań mecze domowe w rundzie jesiennej rozegra w Grodzisku Wlkp.

Warta Poznań mecze domowe w rundzie jesiennej rozegra w Grodzisku Wlkp.

0

Występująca w Fortuna I Lidze Warta Poznań, spotkania domowe w rundzie jesiennej rozegra na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Spowodowane jest to koniecznością wymiany oświetlenia na jej stadionie.

Pod koniec maja zespół z Poznania otrzymał licencję na grę w Fortuna I Lidze, jednak jako miejsce rozgrywania spotkań domowych wskazano stadion przy ulicy Bułgarskiej. To jedyny obiekt w tym mieście, który spełniał wymagania licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stadion Warty nie otrzymał licencji ze względu na brak systemu sztucznego oświetlenia boiska.

W celu dostosowania obiektu przy Drodze Dębińskiej radni miasta Poznania przyznali 3,5 miliona złotych Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, które zarządzają tym stadionem. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę jupiterów i stworzenie infrastruktury potrzebnej do uruchomienia sztucznego oświetlenia. Ogłoszono już także przetarg na ten cel, w związku z czym w ciągu najbliższych kilku tygodni powinny ruszyć prace na stadionie. Do momentu ich zakończenia Warta Poznań domowe spotkania rozgrywała będzie w Grodzisku Wielkopolskim, podobnie jak na początku poprzedniego sezonu.

Komentarze