Ważne trzy punkty Arki Gdynia!

20 mar 2016, 18:47

W 23. kolejce Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z zespołem z Suwałk 1:0. Choć druga drużyna I ligi była przed spotkaniem faworytem to sam przebieg nie świadczył o tym, że Wigry plasują się na 15. miejscu.

Lepiej do meczu przystąpili piłkarze Wigier, którzy już w 10. minucie powinni objąć prowadzenie. Jednak strzał Kądziory okazał się niecelny. Kilka minut później znowu uderzyli gospodarze. Tym razem doskonałej sytuacji nie wykorzystał Adamek.

Goście także stworzyli akcję, która powinna zakończyć się bramką. Strzał Formelli okazał się minimalnie niecelny. Jednak później znowu do głosu doszli gospodarze. Najpierw Żebrowski został zablokowany, a następnie świetną interwencjami popisał się Jałocha.

Dobrze znane piłkarskie przysłowie mówiące o tym, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą, sprawdziło się i w tym spotkaniu. Choć to gospodarze przeważali dotychczas to pierwszą bramkę zdobyli goście. A konkretnie uczynił to Formella w 52. minucie.

Chwilę po tym podopieczni Grzegorza Nicińskiego mogli prowadzić już 2:0, ale piłka po uderzeniu Siemaszki minęła bramkę rywali. Piłkarze z Suwałk chcieli jak najszybciej odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Kozaka, Marcjanik omal nie strzeliłby bramki samobójczej. Na szczęście dla piłkarza Arki piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Jeszcze pod koniec spotkania uderzał Bogusz, ale futbolówka nie poleciała w światło bramki. Wynik już się nie zmienił i goście wywożą z Suwałk 3 punkty, dzięki którym umocnili się na drugiej pozycji. Gospodarze pozostali na 15. miejscu.

W następnej kolejce Arka po raz kolejny zmierzy się z drużyną dolnej części tabeli – MKS Kluczbork. Z kolei piłkarze Donatasa Venceviciusa zagrają w Olsztynie.