Węgrzy z piłkarzami grającymi w Ekstraklasie jadą na Euro 2016!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:16
15 lis 2015, 22:33

Reprezentacja Węgier z czterema zawodnikami grającymi na co dzień w polskiej Ekstraklasie po świetnym barażowym dwumeczu awansowała do finałów mistrzostw Europy, które w czerwcu odbędą się we Francji! W meczu rewanżowym “Madziarzy” po raz drugi pokonali Norwegię, tym razem 2:1!

Po niespodziewanym zwycięstwie na terenie rywala 1:0 to Węgrzy mieli większe szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W rewanżu rozgrywanym w Budapeszcie gospodarze nie dali żadnych szans bezradnym Norwegom już w 14. minucie otwierając wynik spotkania za sprawą ładnej bramki Priskina.

W drugiej połowie, na 7 minut przed końcem gospodarze przypieczętowali awans. Po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki niefortunnie posłał Markus Henriksen i stało się jasne kto w czerwcu zamelduje się we Francji.

W 87. minucie na chwilę odżyły nadzieje skandynawów. Markus Henriksen zrehabilitował się po części za samobója i strzelił honorową bramkę dla Norwegów. To jednak było wszystko na co było stać tego wieczora gości i to Węgrzy pojadą na Euro 2016!

Dla Polski to również bardzo dobra informacja bowiem w szeregach “Madziarów” gra aż czterech piłkarzy występujących na co dzień na boiskach polskiej Ekstraklasy. Od pierwszej minuty dziś wystąpili przedstawicie Lecha Poznań- Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics oraz po jednym zawodniku Wisły Kraków( Richard Guzmics) oraz Legii Warszawa(Nemanja Nikolić). Ten ostatni jednak obejrzał dzisiejsze spotkanie tylko z ławki rezerwowych.