Wehen Wiesbaden z Sebastianem Mrowcem w składzie awansowało do 2. Bundesligi!

28 maj 2019, 20:53

SV Wehen Wiesbaden pokonało na wyjeździe 3:2 FC Ingolstadt w rewanżowym meczu barażowym o awans do niemieckiej 2. Bundesligi. Dzięki zwycięstwu zespół Sebastiana Mrowca zagra na zapleczu Bundesligi.

Faworytem spotkania był zespół FC Ingolstadt, który w pierwszym spotkaniu zwyciężył 2:1. Prowadzenie w 11.minucie uzyskali goście jednak na odpowiedź gospodarzy nie było trzeba długo czekać, bo już po zaledwie 120 sekundach do wyrównania doprowadzi Konstantin Kerschbaumer. Przyjezdni po raz drugi na prowadzenie wyszli w 30.minucie po uderzeniu Maximiliana Dittgena. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla zespołu przyjezdnych zdobył Paulsen, który pokonał własnego bramkarza. Ten sam zawodnik zrewanżował ie w 68.minucie zdobywając dla swojego zespołu drugą i jak się okazało ostatnią bramkę. Ostatecznie zespół, którego kapitanem jest Sebastian Mrowca zwyciężył 3:2 i po dziesięciu latach awansował do 2. Bundesligi.

FC Ingolstadt 04 – SV Wehen Wiesbaden 2:3 (1:3)
Kerschbaumer 13, Paulsen 68 – Kyereh 11, Dittgen 30, Paulsen 43 (s)