Wejście smoka Lewandowskiego! Dramatyczne sceny na trybunach w Kadyksie

12 wrz 2022, 08:43

Robert Lewandowski spotkanie z Cadiz rozpoczął na ławce rezerwowych. Polski snajper wbiegł na murawę w drugiej części i niemal od razu wpisał się na listę strzelców. Napastnik FC Barcelony dołożył jeszcze dwie asysty, a jego drużyna wygrała 4:0. Jednak w 82. meczu n trybunach w Kadyksie rozegrały się dramatyczne sceny.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Starszy mężczyzna zasłabł na trybunach w Kadyksie

Na stadionie w Kadyksie doszło do dramatycznej sytuacji. W 82. minucie spotkania pomiędzy Cadiz i FC Barceloną sędzia Carlos del Cerro przerwał mecz i wysłał lekarzy na trybuny obiektu, gdzie starszy mężczyzna doznał zawału serca. Wszyscy zamarli w tym momencie i modlili się, aby z kibicem wszystko było w porządku.

Natychmiast zareagował bramkarz gospodarzy, Jeremias Ledesma, który dostarczył defibrylator służbom ratunkowym. Reanimacja fana trwała dość długo. Po dwudziestu minutach arbiter nakazał zawodnikom obu drużyn zejście do szatni, natomiast sympatyków poproszono o opuszczenie sektora, w którym odbywała się akcja reanimacyjna. Wkrótce mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Robert Lewandowski zaliczył trafienie i dwie asysty

Robert Lewandowski potyczkę przeciwko Cadiz rozpoczął na ławce rezerwowych, gdyż Xavi chciał oszczędzać najlepszych piłkarzy na starcie z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Właściwie większość podstawowych zawodników, którymi grał do tej pory trener “Dumy Katalonii” znalazło się w odwodzie.

Kapitan reprezentacji Polski pojawił się na murawie w drugiej połowie rywalizacji, tuż po trafieniu Frenkie’ego de Jonga na 1:0. Osiem minut po zameldowaniu się na boisku 34-latek podwyższył prowadzenie “Blaugrany” doskakując do bezpańskiej piłki i pakując ją do siatki.

“Lewy” do swojego dorobku dorzucił jeszcze dwie asysty. Najpierw idealnie wyłożył futbolówkę Ansu Fatiemu, a następnie zapisano mu kolejne kluczowe podanie, choć większość roboty wykonał strzelec gola ustalającego rezultat – Ousmane Dembele.

Lewandowski w bieżącym sezonie wystąpił łącznie w sześciu meczach w barwach FC Barcelony, zdobywając dziewięć bramek oraz notując dwie asysty. “Duma Katalonii” zajmuje drugie miejsce w tabeli La Liga z dorobkiem 13 punktów. Do prowadzącego Realu Madryt zespół Xaviego traci dwa “oczka”.