West Ham sensacyjnie wygrywa z Manchesterem United! Czyste konto Fabiańskiego

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:48
22 wrz 2019, 17:37

West Ham United niespodziewanie wygrał 2:0 na swoim stadionie z Manchesterem United.ramki zdobyli Andriy Yarmolenko oraz Aaron Cresswell. Dobry mecz rozegrał Łukasz Fabiański, któremu udało się zachować czyste konto.

Goście wydawali się zdecydowanym faworytem tego spotkania. Czerwone Diabły jednak kolejny raz pokazały, że daleko im do optymalnej formy i nawet walka o czołową szóstkę może okazać się problemem. Młoty z kolei udowodniły, że dobry początek sezonu i wysoka pozycja w tabeli to nie przypadek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 44. minucie,  tuż przed zejściem do szatni. Yarmolenko wykorzystał świetne podanie Felipe Andersona i pewnie pokonał Davida de Geę.

Piłkarze Manchasteruróbowali wyrównać, jednak zupełnie nie mieli pomysłu na konstruowanie ataków. Ich ataki raz za razem były skutecznie rozbijane przez gospodarzy. W 84. minucie Aaron Cresswell pięknie uderzył z rzutu wolnego, w samo okienku bramki Czerwonych Diabłów i ustalił wynik spotkania.

Dobre spotkanie zaliczył Łukasz Fabiański. Polak nie tylko zaliczył czyste konto, ale był pewnym punktem swojej drużyny. Zanotował 3 interwencje oraz dobrze zachowywał się na przedpolu, pewni wybijając piłki. To trzecie czyste konto Fabiańskiego w Premier League z rzędu.

West Ham United – Manchester United 2:0

Andrij Jarmołenko (44), Aaron Creswell (84)