West Ham wygrywa z Norwich. Czyste konto Fabiańskiego

31 sie 2019, 18:13

West Ham United wygrał z Norwich City 2:0 na swoim stadionie. Bramki strzelali Sebastien Haller i Andriy Yarmolenko. Czyste konto, po raz pierwszy w obecnym sezonie Premier League, zachował Łukasz Fabiański.

Zawodnicy West Ham United byli w tym spotkaniu zdecydowanie konkretniejsi, co widać w liczbie strzałów. 18 (8 celnych), przy zaledwie 8 (3 celne) uderzeniach piłkarzy Norwich. Co prawda posiadało piłki było właściwie identyczne, ale to Młoty były groźniejsze i zasłużenie wygrali.

W 24. minucie Arthur Masuaku świetnie przyśpieszył na skrzydle i dograł idealną piłkę, wzdłuż pola karnego do Sebastiana Hallera, któremu pozostało jedynie wpakować futbolówkę do siatki. W 56. minucie Yarmolenko świetnie okiwał obrońce, a po chwili ładnie uderzył z woleja i ustalił wynik spotkania.

Cały mecz rozegrał Łukasz Fiabiański, któremu udało się zachować czyste konto. Polak rozegrał dobre zawody, chociaż nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy. Musiał interweniować zaledwie 3 razy i zrobił to bez większych problemów. Zanotował 20 celnych podań, co stanowiło 76.9% jego zagrań.

West Ham na ten moment zajmuje piąte miejsce w tabeli z 7 punktami na koncie, a Norwich znalazło się w strefie spadkowej, z zaledwie 3 oczkami.