Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Wiadomo już, która stacja pokaże Ligę Mistrzów i Ligę Europy!

Wiadomo już, która stacja pokaże Ligę Mistrzów i Ligę Europy!

0
Foto: uefa.org

Trwa wielkie przetasowanie praw telewizyjnych. Okazuje się, że walkę o względy polskich kibiców wygrał Polsat.  

Jak poinformował dwa tygodnie temu portal sportbusiness.com, telewizja napędzana przez jednego z najbogatszych ludzi w kraju, Zygmunta Solorza, zakupiła prawa do pokazywania spotkań Ligi Mistrzów począwszy od sezonu 2018/2019. Dzisiaj potwierdził to dziennikarz “Super Expressu”, Piotr Koźmiński, opierając się na kilku niezależnych, sprawdzonych źródłach. – Na oficjalny komunikat trzeba będzie jeszcze poczekać, ale w tej kwestii nic już się nie zmieni. Mogę zapewnić, że Liga Mistrzów przechodzi z Canal+ do Polsatu – powiedział.

Jego zdaniem to samo stanie się, jeśli chodzi o Ligę Europy. Będzie to wielka zmiana, bowiem te rozgrywki obecnie transmitowane są przez trzy stacje, w tym dwie dość szeroko dostępne: Eurosport i TVP Sport. Już 12 maja równocześnie pokażą one finałowe starcie między Ajaksem Amsterdam a Manchesterem United. 

Koźmiński zauważa także, że niedługo odbędą się kolejne przetargi na prawa telewizyjne. Chodzi tutaj przede wszystkim o Premier League oraz LOTTO Ekstraklasę. Platforma nc+ może pokazywać obie te ligi do końca sezonu 2018/2019. Chętnych, by to zmienić podobno nie brakuje.

Komentarze