Wicemistrz Polski żegna się z pucharami! Bezbramkowy remis Piasta

Aktualizacja: 22 lip 2016, 02:01
21 lip 2016, 21:31

W czwartek, 21 lipca o godzinie 19:00 został rozegrany mecz rewanżowy drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy między Piastem Gliwice a szwedzkim IFK Goeteborg. Wicemistrzowie Polski przystępowali do tego spotkania z 3-bramkową stratą do rywali. Awans Polaków do kolejnej fazy rozgrywek byłby niemałym zaskoczeniem. Kibice Piasta od oczekiwali od piłkarzy co najmniej walki o honor, chociaż niektórzy mieli jeszcze nadzieje na niesamowity rewanż.

Mecz rozpoczął się od ataków zawodników ze Szwecji. Mimo prowadzenia w dwumeczu, chcieli dobić rywala w drugim spotkaniu. Było to zauważalne w nieustających atakach z ich strony. Piast przez pierwsze 10 minut bronił się.

W 11 minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki miał Flis. Debiutant w niebiesko-czerwonych barwach dostał świetną piłkę od Badii, po której głową uderzył na bramkę Szwedów. Na wysokości zadania stanął Alvbage, który obronił strzał Polaka. Piast przez następne minuty utrzymywał się przy piłce, gra toczyła się w środku pola.

W 30 minucie po składnej akcji IFK, Hysen strzelił gola lecz sędzia nie uznał go, ponieważ Szwed w momencie podania był na pozycji spalonej. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli piłkarze ze Szwecji.

Piłkarze po 45 minutach gry w dość spacerowym tempie zeszli do szatni. W 43 minucie żółtą kartką został ukarany Martin Bukata za faul na Engvallu. Piast miał nadal całą drugą połowę na odrobienie strat.

Drugą połowę dobrze zaczęli piłkarze z Gliwic. Badia podał na wolne pole do Jankowskiego, który zdołał uderzyć ale niestety wprost w bramkarza gospodarzy.

Kolejne minuty to utrzymywanie się przy piłce zawodników IFK. Nie chcieli oni tracić piłki więc nie zapuszczali się też w okolice pola karnego rywala. Piast dopiero w końcówce spotkania ruszył do ataku po honorowe trafienie. Dobrze zorganizowana defensywa rywali ze Szwecji mimo wysokiego prowadzenia w dwumeczu nie pozwoliła wicemistrzom Polski nawet na jedną bramkę. W 90 minucie został jeszcze ukarany kapitan Piasta, Gerard Badia.

IFK Goeteborg – Piast Gliwice 0:0

PIAST: Rusov – Pietrowski, Hebert, Girdvainis – Mak, Murawski, Bukata, Żivec – Jankowski, Barisić.

GOETEBORG: Alvbage – Bjarsmyr, Salomonsson, Rogne, Aleesami – Rieks, Eriksson – Albaek, Ankersen, Bornan – Engvall.