[WIDEO] Ajax tylko remisuje, Milik odblokowany!

31 sty 2016, 14:15

Ajax Amsterdam po trudnym spotkaniu zremisował na wyjeździe w meczu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie Rodę Kerkrade 2:2, jednym z bohaterów był Arkadiusz Milik!

To spotkanie jako jedyny z ekipy gości dobrze będzie wspominał napastnik reprezentacji Polski, który po blisko miesięcznej przerwie ponownie trafił do bramki! Poprzednio Milik pokonał bramkarza rywali 20. grudnia w wygranym przez Ajax spotkaniu z De Graafschap 2:1.

Dziś 21-latek otworzył wynik spotkanie w 27. minucie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Nemanji Gudelja. Dwie minuty później mieliśmy już 2:0, a wynik podwyższył Anwar El-Ghazi.

Gospodarze nie dawali za wygraną i na 10 minut przed końcem pierwszej Rydell Poepon uszczęśliwił kibiców zgromadzonych na Parkstad Limburg Stadion. Kiedy wydawało się, że Rody nie stać już na strzelenie drugiego gola dającego remis w drugiej minucie doliczonego czasu gry jeden punkt uratował Belg, Maecky Ngombo!

Arkadiusz Milik zagrał pełne 90 minut.

W tabeli Eredivisie Ajax miał stracił prowadzeni na rzecz PSV Eindhoven, do którego traci punkt. Roda po dwóch wygranych z rzędu tym razem dołożyła do swojego dorobku jedno “oczko” i z 23 punktami jest 13.