[WIDEO] Birmingham przegrywa, samobójcza bramka Kuszczaka!

Aktualizacja: 8 kwi 2017, 20:00
8 kwi 2017, 18:20

Birmingham City z Tomaszem Kuszczakiem i Krystianem Bielikiem w składzie coraz niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej angielskiej Championship. W meczu 41. kolejki Birmingham przegrało na własnym stadionie z Derby Country 1:2, a były reprezentant Polski zaliczył samobójcze trafienie…

Birmingham kontynuuje fatalną serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Tym razem ekipa dwójki Polaków musiała uznać wyższość Derby Country. Goście objęli prowadzenie już w 3. minucie za sprawą samobójczego trafienia Tomasza Kuszczaka…Strzał z dystansu oddawał Jacob Butterfield, trafił w słupek, a futbolówka tak niefortunnie odbiła się od Polaka, że wpadła do siatki. Na odpowiedź trzeba było poczekać aż do 68. minuty, kiedy to nadzieje kibicom zgromadzonym na stadionie dał Che Adams. Niestety, w ostatniej minucie ponownie cios zadali goście. Tym razem Kuszczaka pokonał Tom Ince dając zwycięstwo drużynie Derby.

W tabeli Championship Birmingham z dorobkiem 46 punktów zajmuje 18. miejsce. Derby po trzecim zwycięstwie z rzędu jest 8.

Birmingham City FC 1-2 Derby County FC