[WIDEO] Błyskotliwa asysta Milika, Ajax rozbił ADO

30 sie 2015, 15:01

Arkadiusz Milik po raz kolejny w tym sezonie zaliczył występ bez strzelonej bramki. Nasz rodak zaprezentował się jednak dobrze, czego dowodem jest zaliczona dziś asysta w ligowym starciu z ADO Den Haag.

Wicemistrz Holandii z polskim napastnikiem w podstawowym składzie wyszedł na prowadzenie 16. minucie. Jairo Riedewald dobrze wyrzucił futbolówkę z autu do Davy’ego Klaassena, a ten wycofał piłkę na środek pola karnego Anwarowi El Ghaziemu. Holender płaskim strzałem trafił na 1:0.Chwilę późnier role się zamieniły, to kapitan Ajaxu trafił do siatki, a El Ghazi asystował.

W 58. minucie rzut wolny wykonał Nemanja Gudelj, doskonale zagrywając do Joëla Veltmana, który głową wpakował piłkę do bramki. Arkadiusz Milik miał w tym starciu kilka szans na powiększenie swojego dorobku strzeleckiego, lecz za każdym razem górą był Martin Hansen. W 74. minucie reprezentant Polski ośmieszył jednak duńskiego bramkarza, “kładąc” go na murawę i zagrywając piłkę między jego nogami do wbiegającego El Ghaziego, który ustalił rezultat na 4:0.