[WIDEO] Borussia rozbita w wielkim hicie Bundesligi. Błysk Lewandowskiego!

4 lis 2017, 20:19

Bayern Monachium już z Robertem Lewandowskim w składzie pewnie pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 3:1 i umocnił się na fotelu lidera Bundesligi! Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył kapitan reprezentacji Polski…

Zapowiadane jako wielki hit spotkanie dwóch najlepszych ekip ostatnich lat w Niemczech nie sprostało oczekiwaniom, a wszystko ze względu na bardzo słabo grającą Borussię. Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia, a gdyby Robert Lewandowski lepiej ustawił swój celownik wynik byłby jeszcze wyższy…

Goście prowadzenie objęli już w 17. minucie. Asystę Jamesa Rodrigueza wykorzystał Holender Arjen Robben, który ładnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza dortmundczyków. Jeszcze w pierwszej połowie błysnął Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski efektownym strzałem piętą nie dał szans Burkiemu, choć w tej sytuacji dużą rolę odebrał również jeden z obrońców gospodarzy po którym przeszła futbolówka i zmyliła golkipera.

W drugiej połowie podopieczni Juppa Heynckesa kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. W 67. minucie wrzutkę z lewej strony boiska wykonał David Alaba, a piłkę do siatki wydawało się, że wbił nie kto inny jak Lewandowski. Jak jednak pokazały powtórki Polak futbolówki nie dotknął i ostatecznie bramka została uznana obrońcy Bayernu. Borussia do końca walczył chociaż o kontaktową bramkę i to się udało. W 88. minucie pięknym strzałem w prawy róg bramki chronionej przez Ulreicha popisał się Bartra i ustalił tym samym wynik spotkania.

W tabeli Bundesligi Bayern ma na koncie już 26 punktów i z czterema “oczkami” przewagi na RB Lipsk przoduje w stawce. Borussia jest trzecia z dorobkiem 20 punktów.