[WIDEO] Borussia rozgromiona w der Klassiker! Hat-trick Lewandowskiego!

31 mar 2018, 20:19

Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Borussię Dortmund aż 6:0 w wielkim hicie niemieckiej Bundesligi! Wynik spotkania był już ustalony po pierwszej połowie, a aż trzy bramki dla Bawarczyków zaliczył Robert Lewandowski!

Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelaninę już w 6. minucie. “Lewy” wykorzystał prostopadłe Thomasa Mullera i pewnym strzałem pokonał Burkiego. Jak się okazało Polak był na minimalnym spalonym, którego nie dopatrzył się arbiter spotkania.

W 14. minucie było już 2:0, a pewnym strzałem popisał się James Rodriguez wykorzystując podanie ze skrzydła Alaby. 9 minut później mieliśmy już do czynienia z pogromem. Tym razem do siatki trafił Muller, a asystę zaliczył strzelec drugiej bramki, James Rodriguez. To nie był jednak koniec popisu gospodarzy w pierwszej połowie. Tuż przed końcem pierwszej części gry po raz kolejny popisał dał Lewandowski. Błąd popełnił Piszczek, który dał się łatwo ograć Ribery’emu. Francuz podał tuż przed bramkę, a tam największym sprytem popisał się “Lewy”. Nie minęło 60 sekund, a było 5:0. Zaraz po bramce Polaka skrzydłowy wziął sprawy w swoje ręce i dobył Borussię.

Druga połowa to już tylko kontrolowanie losów spotkania. Swoje szanse mieli zarówno gospodarze, jak i goście, ale koniec końców to Bayern dopił jeszcze dortmundczyków. W 87. minucie hat-trickiem popisał się Lewandowski! Polak Muller wymienił serię podań z Kimmichem, a czekający na trzecim metrze najlepszy strzelec Bundesligi dokonał formalności.

W tabeli Bundesligi Bayern z dorobkiem 69 punktów prowadzi nad drugim Schalke 04 z przewagą aż 17 “oczek”! Borussia jest trzecia.