[WIDEO] Bundesliga: Bramka i asysta Lewandowskiego, wysoka wygrana Bayernu

Aktualizacja: 19 sty 2023, 10:06
25 sty 2020, 20:38

Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0, a wynik spotkania już w szóstej minucie otworzył Robert Lewandowski dla którego było to 21 ligowe trafienie w sezonie.

Lewandowski na początku spotkania wykorzystał błąd bramkarza gości, który minął się z piłką przy dośrodkowaniu, a do futbolówki dopadł Perisić, który zagrał do Lewandowskiego, a ten bez namysłu uderzył na bramkę pokonując Marcusa Schuberta. Po przerwie Bayern podwyższył prowadzenie po uderzeniu nożycami w wykonaniu Leona Goretzki. W 59.minucie Lewandowski zagrał do Thiago Alcantary, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki do pustej bramki. Wynik w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry ustalił Gnabry.

Dzięki zwycięstwu Bayern Monachium zbliżył się na jeden punkt do lidera tabeli, zespołu RB Lipsk.

Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0 (2:0)